PAPARA

Papara küresel bankacılık sistemine damga vuran bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek her an her saniye havale EFT seçeneği ile gerekse parasal işlemlerde ATM sıkıntısı yaşanmamasından dolayı herkesin tercih ettiği bir marka olarak arşımıza çıkıyor. Online cüzdan uygulamasını işler hale getiren uygulama ile beraber para transferleri ve paranın kullanımı, depolanması oldukça kolaylaştı. Daha önceden envai çeşit kredi kartı ve hacimli cüzdanların göze çarptığı dönemler Papara uygulaması ile beraber tarih olmuş durumda. Sadece paranın aktarımı ve depolanması için değil fatura ödeme, Betpark bahis sitesine para yatırma, bütçe kontrolde bu uygulama ile oldukça kolay.

Diğer bankacılık işlemlerinden farklı olarak bu uygulama ile cashback yapabiliyorsunuz. Cashback işlemi sayesinde yaptığınız her işlemle ekstradan para kazanma şansı yakalayabiliyorsunuz. Google Play ve IOS temelli uygulamaların bazıları ise Papara uygulamasına özel oldukça cüzi indirimler de yapıyor. Popüler olan müzik uygulamalarında bu indirimleri kolaylıkla görebilirsiniz. Papara’yı kullanmak için sistem üzerinden kayıt ve giriş yapmanız gerekmektedir. Sistem her ne kadar size kart göndermeden önce bilgilerinizi almış olsa da bankacılık işlemlerini kullanacağınız uygulama için de birtakım bilgileri girmeniz gerekiyor. Zaman zaman kartınızı yanınıza almadığınızda da Papara uygulaması ile QR Kod aracılığıyla Betpark para yükleme işlemi yapmanız mümkün. QR işlemler adı verilen işlem dizini ile para çekme-yatırma, fatura ödeme, son işlem bilgilerini görme gibi imkanlara sahipsiniz. Hem kart hem uygulama olarak sizlere oldukça pratik imkanlar sunmaktadır.

 

Papara
Papara

Papara Uygulaması Para Transferi Yapıyor Mu?

Sistemin uyguladığı bir diğer pratik seçenek ise aynı uygulamaya sahip kişilerden para isteme imkanınızın olması. Bu imkan ile diğer papara card sahiplerine bildirim göndererek hesabınıza para transferi yapabilirsiniz. Yapacağınız transferlerde ise Betpark sistemi para kesintisi yapmamaktadır. Ancak diğer bankacılık sistemlerinde yapacağınız EFT işlemlerinde sembolik denilecek kadar az bir para kesintisi olmaktadır. Yapılan para transferlerinde limit bulunmaktadır. Papara belli bir limitten sonra para transferi askıya alınmakta ve transferi yapan kişi ile iletişime geçilmektedir. Eğer transferi yapan taraf siz iseniz o zaman ertesi gün aynı limitte transfer yapamaya devam edebilirsiniz. Ancak son dönemdeki bankacılık ve ticaret anlaşmaları ile bazı limitler esnetilmeye çalışılmaktadır. Papara süreci takip etmektedir.

 

Papara Kart Nedir Seçenekler Nelerdir?

Papara kullanmak için özellikle bir kart çıkarmak zorunda değilsiniz ancak kart sahibi olmanız taktirde işlemleri istediğiniz ATM’de daha kolay ve hızlı yapabileceksiniz. Sistemin size sunduğu 3 farklı kart seçeneği bulunmaktadır. Bunlar Black kart, Sanal Kart ve Papara karttır. Bu 3 karttan birini seçmeniz taktirde kartınız size özel basılır ve adresinize gönderilir. Bahsedilen bu üç kart da debit kartlardır kredi kartı özelliğini sadece Papara Kartta aktif edebilirsiniz. Bu yüzden olası bir kredi puanı düşüklüğünden etkilenmeniz mümkün değildir. Kartlarınızı sizin yatırdığınız para ölçütünde kullanabilirsiniz ve bu kullanım sonucu herhangi bir borçlanma durumu gözlenmez. Kart başvurusunda bulunmanız halinde sistem sizden birtakım bilgiler de talep etmektedir. İkamet ettiğiniz yer, açık adres, kimliğinizde bulunan diğer bilgiler istenen bilgilerden bazılarıdır. Bankacılık uygulamasının açık hükümlerinde yer aldığı gibi vereceğiniz bu bilgilerin doğruluğundan sorumlu olmaktasınız. Herhangi biri yanlış bilgide bankanız ve betpark hesabınız kullanıma kapatılacak ve hakkınızda yasal işlem başlatılacaktır. 

Kartınızın elinize ulaşması ile beraber Papara’nın web sürüm veya uygulama sayfasında gördüğünüz her işlemi kartınız ile yapmanız mümkün olacaktır. Temassız ödeme, ATM’den para çekme veya yatırma, havale EFT işlemleri, kartın aldığı aylık aidat ödemeleri Papara’nın kartla beraber size sunmuş olduğu kullanım seçeneklerinden bazılarıdır. Papara’nın uygulamasını indirmeniz halinde de birçok yönden kullanım kolaylığı sağlamış olacaksınız. İlk olarak havale ve EFT’lerde sorun olan saat ve gün uygulaması bu uygulama sayesinde tarih olmuş olacak. Uygulama sayesinde her gün ve dilediğiniz saatte havale ve EFT yapmanız mümkün olacaktır. Ayrıca bu seçenek sayesinde istediğiniz her yere para transferi yapacağınız gibi kolaylıkla fatura da ödeyebileceksiniz. Fatura ödemeleri ve Betpark‘a para transferleri sonucunda arta kalan parayı bütçe yönetimi yaparak uygulama ile beraber kontrol edebileceksiniz.

Papara Bankacılık İşlemlerini Nasıl Gerçekleştiriyor?

Uygulama sayesinde 15 farklı bankadan Türkiye geneli işlem yapmanız mümkün. 15 banka içinde Türkiye genelinde bankacılık işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde, ücret ödemeden halletme seçeneği sunan Papara bunlara ek olarak Teknosa, PTT gibi yerlerde de parasal işlemler yapma imkanını sizlere sunuyor. Uygulama ile beraber bahsedilen tüm bu işlemlerde cashback yaparak para kazanmanız da mümkün. Kazanılan bu paralar farklı bir yerde birikmemekte bütçesini oluşturduğunuz paraya dahil edilmektedir. Bu sebeple bu parayı da kolayca çekmeniz veya transfer etmeniz mümkün. Uygulamayla oluşturacağınız QR kod ile karta ihtiyaç duymadan bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaparken sistem sizden habersiz bu işlemleri gerçekleştirmemektedir. Bu işlemlerin sonuç kısmında banka kayıtlı cep telefonu numaranızdan sizlere SMS ile kod göndermekte ve bu işlemlerin sonlanması için bu kodu girmenizi talep etmektedir. Sizin girdiğiniz onay koduyla beraber yaptığınız diğer işlemlere izin verilmektedir.

Yaptığınız işlemleri görmek, Papara bankacılık  hizmetleri hakkında bilgi almak, kişisel bilgilerinizi güncellemek için de sistem, profil başlığı altında bir sayfa oluşturmuştur. Oluşturulan bu sayfaya profil fotoğrafı koyarak sayfanızı kişiselleştirebilir, istediğiniz bilgiye bu sayfa aracılığıyla anında ulaşabilirsiniz. Sayfa içinde yaptığınız harcamaların bilgisine ek olarak, kişisel bankacılık hesabınıza gelen transferler, bu transferlerin hangi gün ve saatte geldiği ve nereden geldiği, toplam bakiye bilgilerine erişebilirsiniz. Ayarlar kısmında ise kartınızdan gün içinde maksimum kaç TL transfer yapılacağını ayarlayabilir ve diğer mobil bankacılık hizmetlerini yönetebilirsiniz. Yurtdışı transferleri ve internet alışverişleri için de vereceğiniz onayı yine bu sayfadan yönetebilirsiniz. Kartınızın çalınması, şifre değişikliği için Papara uygulama kullanılabilir ancak bankacılık işlemi için iletişim hattını da kullanabilirsiniz. Mobil bankacılıktan yapabileceğiniz bütün işlemleri Papara’nın iletişim hattından da halletmeniz mümkün. 

 

Papara Güvenilir İşlemler Yapıyor Mu?

Bankacılık işlemlerinin tamamı Merkez Bankası nezdinde yürütülür ve takibi de yine Merkez Bankasının sorumluluğunun altındadır. Papara’da Merkez Bankasının kontrolünde olan bir bankacılık ekolüdür. Bu sebeple Papara ile beraber yapmış olduğunuz tüm işlemler Merkez Bankasında kayıtlıdır. Gerek Papara kart işlemleri gerek uygulamadaki işlemler Merkez Bankasının markajı altındadır. Bu sebeple hem uygulamayı hem de kartı kullanırken gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Genel eğilim olarak Papara hem kart hem de uygulama olarak sıklıkla tercih edilen bir bankacılık sistemi olarak biliniyor. Genel eğilimin böylesi fazla olduğu, sistemin hızlı ve pratik olduğu kabul edildiği ve ayrıca Merkez Bankasının da sıkı kontrol ettiği Papara’nın kullanılmasında bir sakınca yoktur. Ayrıca sistem içinde faiz kullanılmaktadır. Gerek bankacılık işlemlerinde gerek ödemeler noktasında gerekse birikimlerde Papara herhangi bir şekilde faiz işletmemektedir. Uygulama faizle ilgili bir işlem yapmadıkları gibi kullanıcılar da faizle gelir elde edememektedir. Bu sebeple bütçe oluşturmanın ve para transferi yapıp fatura ödemenin yine en pratik yolu Papara kullanmak olacaktır. Son dönemlerde Papara kart oldukça revaçta olduğu için kart başvurularına geç dönüş yapılmaktadır. Ancak çağrı merkeziyle telefon görüşmesi yapmanız taktirde bu gecikmenin normal odluğunu ve kısa zamanda da kartınızın elinize ulaştığına şahitlik edebilirsiniz.

Leave a Reply